• Çalışma Saatleri - Pzt - Cum: 9:30 - 18:30
Ne aramıştınız ?

Labultima Process Technologies

Labultima Process Technologies Pvt. Ltd. Hakkında

Labultima –1970 yılında, IIT Bombay Teknoloji Enstitüsü Kimya Mühendisliği Bölüm’ünden mezun olan ve ardından aralıksız 28 yıl boyunca ilaç sektöründe çalışan ve bu alanda büyük birikime sahip olan, Bay R.P.Deshmukh tarafından 2002 yılında bir şahıs şirketi olarak kurulmuştur. İlk olarak laboratuvar tipi sprey kurutucu üretimi ile başlamasının ardından geçen yıllar içinde yavaş yavaş kilo laboratuvar, yarı pilot, pilot, üretim sprey kurutma sistemlerini de başarıyla üretmiş ve 15 yılda içinde büyük başarılara imza atarak adının tüm dünyada duyurulmasını sağlamıştır.

• 2016 yılından itibaren Labultima, “Labultima Process Technologies Pvt. Ltd.” ismiyle, ticari hayatına devam etmektedir.
• Laboratuvar, Pilot, Üretim tipi püskürtmeli kurutma sistemlerini; tamamen müşterilerin uygulamalarına, analitik gereksinimlerinin püskürtmeli kurutma prosesi özelliklerini dikkate alarak, PLC ve Scada (veri tabanlı kontrol ve gözetleme sistemi) programlarını geliştirmek için lisanslı yazılım kullanarak ve son kullanıcının ABD FDA 21 CFR Part 11’e tam uyumluluğunu referans alarak tasarlanmaktadır.
• Müşteri sunucusundaki sprey kurutma sisteminden veri aktarımı için OPC uyumlu lisanslı yazılım kullanılmaktadır. Tüm bu işler Labultima’nın, Vasai’deki modern imkanlara sahip modern tesislerinde, tek çatı altında yapılmaktadır.
• Püskürterek kurutmanın değişken parametrelerini laboratuvar düzeyinde optimize ettikten sonra, gerektiği gibi kapalı/açık döngü konfigürasyonlarında kendi kurum içi püskürtmeli kurutma tesislerinde, müşterilerinin istediği şekilde pilot veya üretim düzeyinde molekülün ölçeğini büyültmektedir.
• Ar-Ge’den validasyona, batch’den üretime, kadar tüm süreçlerde bilgi ve tecrübelerini müşterinin hizmetine sunan Labultima başarıya giden yolda müşterileri ile beraber yürümektedir.
• 2018-19 yılında, 450°C’ye kadar sıcaklığa çıkan üretim tipi püskürtmeli kurutucular için elektrikli ısıtma sisteminin yerine, elektrikli ısıtıcıların elektrik yükünü neredeyse %55’e düşüren indüksiyonlu ısıtma sistemini başarıyla geliştirmiştir.
• Püskürterek kurutmanın değişken parametrelerini laboratuvar düzeyinde optimize ettikten sonra, gerektiğinde kapalı/açık döngü konfigürasyonlarında Labultima’da, püskürtmeli kurutma tesislerinde müşterinin istediği şekilde pilot veya üretim düzeyinde molekül ölçeği büyültülüyor