• Çalışma Saatleri - Pzt - Cum: 9:30 - 18:30
Ne aramıştınız ?

TÜBİTAK 3B Mükemmeliyet Merkezi Stansted Homogenising System Ultra Yüksek Basınçlı Homojenizatör

Research Details

  • Research Name : Stansted Homogenising System Ultra Yüksek Basınçlı Homojenizatör
  • Client : Tübitak 3B Mükemmeliyet Merkezi
  • Category : Stansted Homogenising System
  • Research Year : Temmuz 2021
  • Location : Gebze
  • Delivery Mode : Tübitak

Proje Hikayesi

Tübitak 3B Mükemmeliyet Merkezi’nde kurulan Stansted Ultra Yüksek Basınçlı Homojenizatör ile birlikte aynı sistem üzerinde hem Piston Gap hem de Microchannel çalışma yapmaya imkân sunan 4200 bar a kadar basınç sağlanacak sistem ile birlikte ürünler mikron altı boyuta mono dispers şekilde indirilerek ürünlerin stabilitesinin arttırılması amaçlanmaktadır.

Sisteme bağlanan sirkülatör sayesinde hem işlem öncesi ürün hücresinde hem de  microchannel ya da piston gap process’i sonrasında ısıtma, soğutma ya da hem ısıtma hem soğutma sağlanarak farklı uygulamaların aynı cihaz üzerinde farklı çalışmaları yapmasına olanak sağlamaktadır.

Hacim/Basınç isteğine bağlı olarak cihazda değiştirilecek numune hücresi sayesinde aynı cihazda farklı hacimlerin çalışılmasına esneklik sağlamaktadır. Bu sayede cihazın pilot seviyeye kadar çıkması sağlanmaktadır.

Teknik Uzmanlık

Cihaz altyapıları sağlanmıştır.

Uygulama Uzmanlığı

Farklı ürünler için hazırlanan konfigürasyonlar sayesinde lipozomal formulasyondan, hücre duvarı patlatmasına farklı uygulamaların aynı cihazda çalışılabilmesi

Yüksek Verimli Çalışma

Kapalı/Açık çevrim çalışmaları sırasında soğutma/ısıtma opsiyonu ile beraber hassas numunelerin kolaylıkla çalışılması

Başarı Hikayesi

Isıya hassas olan hücre çalışmaları için soğutma modülü, lipozomal formülasyon çalışmaları için ısıtma yapabilme ve farklı hacimli hücreler ile tüm uygulamalar için hazır konfigürasyon