• Çalışma Saatleri - Pzt - Cum: 9:30 - 18:30
Ne aramıştınız ?

Interchim

Interchim Hakkında

Interchim SA, 5 kıtada iştirakleri ve kendi dağıtım ağına sahip bir şirkettir. 1970 yılında kurulan şirket, sentez, yaşam bilimleri ve ayrıca kromatografi, ayırma, saflaştırma, tanımlama ve karakterizasyon alanlarında uzun yıllara dayanan deneyim ve bilgi birikimine sahiptir.

1990 yılında, pazarın öncüleri olarak, analitik ve preparatif sıvı kromatografisinde devrim yaratan küçük granülometrili ilk küresel silikon dioksitlerden birini piyasaya sürmüştür.

2000’li yılların başında elde edilen büyük başarının ardından, “Ultra Performance Flash Purification” konseptini geliştirerek; yükleme kapasitesi, daha da iyi geri kazanımlar ve daha da benzersiz tekrarlanabilirlik ve daha güçlü ayırmalar elde etmek için küresel silikon dioksit ve küçük granülometri temelinde Flash Kromatografi için kartuş üreten ilk şirket olmuştur.

2008 yılında flaş kartuşların ve hazırlık kolonlarının daha verimli kullanılabileceği aletlerin geliştirilmesi ve üretimi ile daha da önemli bir adım atılmıştır. Bu yenilikçi cihazlar, 300 mL/dk’ya kadar akış hızına ve 400 bar’a kadar basınca ulaşarak inanılmaz doğruluk ve tekrarlanabilirlik sunmaktadır. Bu enstrümanları, çoklu algılama sistemlerine (Mass, ELSD, UV-dad, IR…) ve ayrıca laboratuvarlarda verimliliği artırmaya yönelik sistemlere (CarouXel) – 10 kolon kontrolü, AutoSampler, 5X, …) için entegre çözümlere dahil etmektedir. Başarıları dünya çapındadır ve yan kuruluşlarımızdan veya bayilerimizden temin edilebilirler.

2018 yılında enstrümanlarımızda (patent korumalı) yapay zeka “Genius”u kullanarak kendimizi aştık. TLC plakasını okuduğundan beri, flash ve prep’te mümkün olan en iyi ayrımları elde etmek ve analitik LC’nin yöntemlerini Preparatife aktarmak ve çekincesiz üretkenliği artırmak hiç bu kadar kolay ve sezgisel olmamıştı.

puriFlash® aletleri seçimimiz, Yapay Zekamız “Genius”™, Flash Kromatografi Interchim® puriFlash® kartuşlarımız ve analitik ve Preparatif HPLC kolonlarımız Interchim® Uptishere® puriFlash®, Flash kromatografisi ve preparatif saflaştırma, uzman sonuçlar elde etmek isteyen herkes için hazırdır.

 

https://www.flash-chromatography.com/

https://www.interchim.com/

Advion Interchim Flash&Preparatif Kromatografi Sistemleri Üstünlükleri

Rutin Flash saflaştırmaları mı yoksa daha karmaşık preparatif saflaştırmalar mı?

Zorluk Seviyesinden bağımsız olarak numune hazırlama ve puriFlash® Saflaştırma Sistemleri her zaman başarı ile eş anlamlı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Yenilikçi teknoloji ve dünya çapında kabul görmüş tüm bilgi birikimi bu saflaştırma sistemlerinde harmanlanmıştır. Bu nedenle bir puriFlash® sistemi seçmek,

  • Minimum alan gereksinimleriyle en son teknolojiden yararlanmayı sağlamak,
  • Çalışma sürenizin optimizasyonunu garanti etmek,
  • Numuneleriniz için daha fazla güvenlik sağlamak anlamına gelir.

Arkanıza Yaslanın, Verimliliğinizi Artırın ve Saflaştırma Sisteminizin 7/24 Çalışacağına Güvenin.

Flash Sistemlerinde akış hızı 825ml/dakika ve çalışma basıncı 50 bara kadar çıkmaktadır.

Preparatif Sistemlerinde akış hızı 250 ml/dakika ve çalışma basıncı 400 bara kadar çıkmaktadır.

Kompakt

Extra                       Sezgisel

Verimli

 

Üstün Özellikler

InterSoft X yazılımının yapay zekâ algoritmaları sayesinde, TLC ve HPLC verilerinize dayalı olarak sizin için en iyi saflaştırma yöntemini öneren Patentli Genius modülünden yararlanacaksınız.

 

Genius modülü, TLC Rf değerleri, solvent düzeneği ve yüklenecek madde miktarına bağlı olarak alternatif metotları, solvent düzenekleri, kolon seçenekleri ve sıvı yükleme konsantrasyonlarını sunar. Böylelikle daha verimli ayrım yapılır.

 

Flash&Go; akıllı telefon uygulamamız “TLC to Flash & Prep Chromatography” ile Genius, TLC plakanızdaki bileşikleri basit bir fotoğraftan otomatik olarak tanıyacaktır.

İlgilendiğiniz maddeleri belirtin, solventlerinizi belirleyin ve sadece birkaç tıklama ile bilgileriniz (güvenli bir şekilde) saflaştırma sistemi puriFlash®‘e aktarılacaktır.

Zaman kazanmak için vazgeçilmezdir.

 

Load&Go fonksiyonu sayesinde yapmanız gereken tek işlem sıvı veya katı numunenizi elektronik çok yollu valf yardımıyla yüklemektir. Kolonların şartlanması, numunelerin yüklenmesi ve sistemin temizlenmesi gibi zaman alıcı ve zorlu tüm işlemler; InterSoft X ile yapılacaktır.

 

Boost&Go etkinleştirildiğinde, devam eden saflaştırma için ayırmanın zorluk derecesini (Δk) hesaplayan bir algoritma devreye girerek maksimum akış hızını ayarlayacaktır. Bu algoritmada özellikle ilgili puriFlash® sisteminin, kolonun ve muhtemel kuru yükün basınç limiti dikkate alınır. Gradyen metodu, yeni koşullara göre otomatik olarak ayarlanır.

Yardımcı Üniteler

 

Saflaştırma ve tanımlamadan buharlaştırmaya/konsantrasyona direkt geçiş!

 

Kompakt Kütle Spektroskopisi

 

puriFlash®-CMS, kütleye yönelik fraksiyon toplama ile eşzamanlı saflaştırma ve bileşik karakterizasyonuna izin verir. Akış sırasında, kütleye yönelik fraksiyon toplama için kompakt kütle spektrometrisinin (CMS) faydalarını sunarak kullanıcılara gerçek zamanlı olarak daha hassas ve doğru fraksiyon ölçümü sağlar. Madde non-kromoform olsa bile güvenilir bir algılama yöntemi sağlar.

 

puriFlash®-CMS, birlikte ayrılan bileşiklerin ve solvent piklerinin varlığında bile kalıntı başlangıç ​​maddelerini, istenen ürün iyonlarını, yan reaktanları ve safsızlıkları, moleküler ağırlıklarına göre açık bir şekilde tanımlar. Pozitif ve negatif polarite ile hem APCI hem de ESI iyonizasyonunu sunan bir kütle spektrometresinin eklenmesi, nihai saflaştırma çözümü için her kimyagerin göz önünde bulundurması gereken bir şey olmalıdır.

 

Kütleye yönelik fraksiyon toplama, ara TLC’leri, LC/MS analizlerini ortadan kaldırarak toplanan fraksiyonların içeriğini ve saflığını belirleyerek kimyagerin iş akışını büyük ölçüde hızlandırır.

 

puriFlash® XS-Vap ile numunelerinizin konsantrasyonunda artık bir kısıtlama olmayacak!

Yenilikçi teknolojilerin entegrasyonu; uçurma sürelerini ve azot gazı tüketimini önemli ölçüde azaltır. puriFlash® XS-Vap Evaporatör, çalışma konforunu ve zaman tasarrufunu garanti etmek için ultra sezgisel yazılım tarafından kontrol edilir. Kullanımı basittir: konsantre edilecek numune tüplerinizi veya tüp standlarınızı direkt yerleştirin, buharlaştırma işlemini başlatın ve otomatik iğne yüksekliği ayarlama teknolojimize güvenin. Dakikalar içinde solventiniz buharlaşacak ve bileşikleriniz analize hazır hale gelecektir.

 

TLC Reader

Bileşiklerinize odaklanın.

 

TLC-FlashReader ile bileşikleriniz bir daha asla gözünüzden kaçmayacak! UV Kabin kullanımınıza gerek duymadan yapılan TLC’lerin okunması, otomatik Rf değerlerinin hesaplanması ve ilgili saflaştırılma metodunun puriFlash sistemlerine aktarılmasını sağlar. 3 dalga boylu UV lambası ve yüksek çözünürlüklü kamerası sayesinde bileşikleriniz doğrudan analiz edilir.